22-10-2019r.
godzina 21:22
www.bip.gov.pl
 
Gmina - informacje
Aktualności
Podstawowe dane
Wybory 2005
Wybory 2006
Wybory 2007
Władze
Burmistrz Miasta
Przewodniczący Rady
Rada
Urząd Miejski
Prawo lokalne
Statut
Uchwały
Zarządzenia Burmistrza
Protokoły
Podatki i opłaty
Interpretacje przepisów prawa podatkowego
Strategia rozwoju
Zagospodarowanie
Ochrona Środowiska
Gospodarka komunalna
Schemat organizacyjny
Ogłoszenia
Wykaz rejestrów publicznych
Kontrole
Jednostki
Jednostki organizacyjne
Jednostki pomocnicze
Finanse
Budżet
Przetargi
Oferty inwestycyjne
Nieruchomości
Obsługa interesanta
Inwestycje i Gospodarka Komunalna
Zagospodarowanie Przestrzenne i Ochrona Środowiska
Działalność gospodarcza
Dodatki Mieszkaniowe - podstawa prawna, wniosek, oświadczenie
Ośrodek Pomocy Społecznej
Świadczenia rodzinne
ZPORR
Zespół Ekonomiki Oświaty Zdrowia i Kultury
Drogi
Skrzynka Podawcza
Oświadczenia majątkowe
Urząd Miejski 2007
Urząd Miejski 2006
Urząd Miejski 2003..2005
Radni 2007
Radni 2006
Radni 2003..2005
Szkoły 2007
Szkoły 2006
Szkoły 2003.2005
Przedszkola 2007
Przedszkola 2006
Przedszkola 2003.2005
Pozostałe 2007
Pozostałe 2006
Pozostałe 2003..2005
Redakcja
Redaktorzy
Statystyki strony
Proste
Graficzne
Rejestr zmian
Licznik odwiedzin
Witryna odwiedzona 133014 raz(y)


[Panel administracyjny]

Szkoły :: Gimnazjum



Gimnazjum w Sierakowicach
 

NAZWA:
Gimnazjum w Sośnicowicach


ADRES:  
ul. Gimnazjalna 6, 44-153 Sośnicowice


TELEFON (FAX):
(032) 238 45 97


E-MAIL:
gimsosnicowice@poczta.onet.pl


STRONA INTERNETOWA:
www.gimsosnicowice.pl


STAN ZATRUDNIENIA NA DZIEŃ 1.09.2007 R.


Dyrektor szkoły: mgr Krystyna Szpila

 

 

NAUCZYCIELE:


J. POLSKI

mgr Krystyna Szpila

mgr Aleksandra Bielewicz-Ozga

mgr Anna Breguła

 

HISTORIA

mgr Ilona Wośko

 

J. NIEMIECKI

Helena Wypych

mgr Anna Bucher

mgr Sabina Scholz

 

J. ANGIELSKI

mgr Małgorzata Szyja

mgr Anna Czyszczoń

mgr Kornelia Warych

 

MATEMATYKA

mgr inż. Brygida Hosz

mgr Beata Niemieczek

 

FIZYKA

mgr Małgorzata Wyrozumska

 

BIOLOGIA

mgr Ingwelda Gold

 

CHEMIA

mgr Ingwelda Gold

mgr Danuta Paśnik-Rybińska

 

GEOGRAFIA

mgr inż. Irena Kisiel

 

INFORMATYKA

mgr Wiesław Wyrozumski

 

TECHNIKA

mgr Beata Niemieczek

mgr Małgorzata Wyrozumska

 

MUZYKA

mgr Katarzyna Kubik

 

PLASTYKA

mgr Katarzyna Bierkowska - Hajok

 

WOS

mgr Stanisław Grzesiak

mgr Ilona Wośko

 

WF

mgr Dorota Chrzan

mgr Błażej Krysa

mgr Renata Szymanik

mgr Leszek Zając

 

RELIGIA

ks. mgr Marcin Gajda

ks. Jerzy Pudełko

 

WYCHOWAWCY

mgr Aleksandra Bielewicz - Ozga –  wychowawca klasy Ia

mgr Ilona Wośko –  wychowawca klasy Ib

mgr Anna Bucher    wychowawca klasy Ic

mgr inż. Brygida Hosz –  wychowawca klasy IIa

mgr Ingwelda Gold –  wychowawca klasy IIb

mgr Dorota Chrzan –  wychowawca klasy IIc

mgr Małgorzata Wyrozumska  –  wychowawca klasy IIIa

mgr Małgorzata Szyja –  wychowawca klasy IIIb

mgr Kornelia Warych –  wychowawca klasy IIIc

 


OPIS:

Ø      Gimnazjum w Sośnicowicach jest szkołą publiczną.

Ø      Organem prowadzącym szkołę jest Gmina Sośnicowice.

Ø      Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Kuratorium Oświaty w Katowicach – Delegatura w Gliwicach.


ORGANAMI SZKOŁY SĄ:

Ø      dyrektor szkoły,

Ø      rada pedagogiczna,

Ø      samorząd uczniowski,

Ø      rada rodziców.


SZKOŁA DZIAŁA NA PODSTAWIE:

Ø      Ustawy z dnia 7 września 1991 roku O Systemie Oświaty, (z późn. zm.), rozporządzeń do tej ustawy.

Ø     Aktu założycielskiego – Uchwały Nr VI/35/99 Rady Miejskiej w Sośnicowicach z dnia 15 marca 1999 roku w sprawie założenia gimnazjum  w Sierakowicach.

Ø     Statutu Szkoły.


 

W roku szkolnym 2007/2008 do szkoły uczęszcza 263 uczniów. Zajęcia lekcyjne odbywają się od godziny 815 do 1510  wg tygodniowego rozkładu zajęć.

 


SZKOŁA POSIADA CERTYFIKATY:

„Szkoły kształtującej umiejętności życiowe uczniów w praktyce szkolnej.”

 „Szkoły promującej zdrowie.”

 

Gimnazjum jest członkiem
Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

 


ŚWIETLICA SZKOLNA

 

KIEROWNIK ŚWIETLICY

mgr inż. Danuta Richter

W zajęciach świetlicowych uczestniczą wszyscy uczniowie gimnazjum.

W harmonogramie zajęć świetlicowych na rok szkolny 2007/2008 znalazły się następujące zajęcia:

v     wyrównawcze z:

ð        matematyki,

v    sportowo – rekreacyjne.

W ramach odprężenia od nauki można pograć, w cieszące się powodzeniem, gry stolikowe takie jak scrabble, szachy, warcaby, „menory”, „UNO”, „domino amerykańskie.

Prowadzone są także zajęcia z pantomimy pod kierunkiem „przyjaciela szkoły” pana Jacka Szeligi.

Świetlica prowadzi dożywianie uczniów.  Na  czwartej przerwie można zjeść smaczny obiad za jedyne 3,50 zł a na drugiej przerwie śniadanie w postaci drożdżówki z herbatą.


ZAJĘCIA DODATKOWE

   

Po zajęciach lekcyjnych (w godzinach popołudniowych) uczniowie mogą korzystać z:

 

Ø     zajęć  komputerowych  –   w   ramach   świetlicy   środowiskowej,   prowadzonych   przez   mgr   Małgorzatę Wyrozumską,

 

Ø     zajęć sportowo - rekreacyjnych, prowadzonych przez mgr Dorotę Chrzan, mgr Renatę Szymanik, mgr Błażeja Krysa, mgr Leszka Zająca.


 

 

Osiągnięcia Gimnazjum

 

Rok szkolny 1999/2000

Roland Ludwig, Brygida Urbanek

Ø       wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim z Języka Niemieckiego

Anna Glagla

Ø      Gminny „Mistrz ortografii”

Gabriela Jarzina

Ø      I miejsce w Konkursie ortograficznym z języka polskiego

Drużyna

Ø      I miejsce w powiecie w „Konkursie Bezpieczeństwo ruchu Drogowego”

Ø      II miejsce w okręgu w „Konkursie Bezpieczeństwo ruchu Drogowego”

Marek Tuczykont

Ø      nagroda II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie matematycznym „ Kangur”

Drużyna chłopców

Ø      III miejsce w powiatowym Turnieju Piłki Nożnej,

Ø      zwycięstwo w meczu piłki nożnej z resztą gminy w trakcie „Święta Gminy”.

 

Rok szkolny 2000/2001

Marek Tuczykont

Ø       laureat Konkursu Matematycznego (z maksymalną liczba punktów),

Ø       52 miejsce, w „Kangurze Matematycznym”

Ø       finalista Konkursu Chemicznego,

Ø       laureat Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego.

Roland Ludwig

Ø              II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego,

Ø       wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy J. von Eichendorfa.

Brygida Urbanek

Ø       III miejsce w Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji niemieckiej.

Drużyna w składzie:

Roland Ludwig, Katarzyna Wodecka, Anna Glagla, Żaneta Sieroń

Ø       I miejsce w konkursie „Zabawa z językiem niemieckim”.

Lucjan Wosiek, Michał Szołtysik

Ø       wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim.

Ewelina Głuch

Ø       III miejsce w Konkursie Wiedzy o Starożytnej Grecji,

Ø       III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

Krzysztof Wojcieszek

Ø       I miejsce w Konkursie Wiedzy Pożarniczej „Młodzi zapobiegają pożarom” (powiat ziemski),

Ø       III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Pożarniczej „Młodzi zapobiegają pożarom”. 

Ø       III miejsce w Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym (powiat ziemski).

Wojtek Ustrzycki

Ø       laureat Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego.

Katarzyna Wodecka

Ø       II miejsce w Gimnazjadzie – Konkurs Recytatorski,

Ø       II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim,

Natalia Krej

Ø       I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Ø      I miejsce – zawody w piłce nożnej o Puchar  Dyrektora Gimnazjum w Pilichowiach,

Ø      II miejsce w VII Edycji Biegów w Kategorii Gimnazjów – chłopcy,

Ø      I miejsce  w „Gimnazjadzie” (wywijadło),

Ø      Puchar Burmistrza Sośnicowic w piłce nożnej.

 

Rok szkolny 2001/2002

 

Gabriela Jarzyna

Ø      finalistka  Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Roland Ludwig

Ø      laureat Konkursu z Języka Niemieckiego,

Ø      I miejsce w Konkursie Recytatorskim i Wiedzy o Życiu J. Einchendorfa.

Marek Tuczykont

Ø      finalista Konkursu Matematycznego,

Ø      finalista Konkursu Chemicznego,

Ø      nagroda II stopnia w Konkursie Matematycznym.

Piotr Baron

Ø      nagroda III stopnia w Konkursie Matematycznym.

Krzysztof Wojcieszek

Ø      I miejsce w Gminnym i Powiatowym Konkursie „Młodzież zapobiega pożarom”.

Anna Glagla

Ø      finalistka i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym.

 

INNE OSIAGNIĘCIA

Ø      Konkurs Recytatorski z Języka Niemieckiego – 3 finalistki i 1 wyróżnienie w finale.

Ø      I miejsce w Powiatowym Konkursie „Zabawy z Językiem Niemieckim”.

Ø      I miejsce w miejski Konkursie Historycznym „Konstytucja 3-go maja”.

Ø      I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

Ø      I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym.

Ø      IV miejsce w Okręgowym Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym.

Ø      Ogólnopolski konkurs Literacki – 2 laureatów i 3 wyróżnienia.

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Ø      III miejsce  i puchar w VIII Edycji Biegów Chłopców w Pilchowicach,

Ø      III miejsce w przeciąganiu liny i wywijadle w Gimnazjadzie w Knurowie,

Ø      Puchar Burmistrza Sośnicowic w Piłce Nożnej,

Ø      I miejsce w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego – Anna Rusin.


Certyfikat

„Kształtowanie Umiejętności Życiowych w Praktyce Szkolnej”

Projekt krajowy z inicjatywy WHO I UNICEF w ramach działań Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

 

Koordynatorki:

mgr Ingwelda Gold

mgr Ewa Janowska

mgr Małgorzata Wyrozumska

 

Rok szkolny 2002/2003

Ø       wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”,

Ø       wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim,

Ø       II i III miejsce w województwie w Konkursie recytatorskim z Języka Niemieckiego,

Ø       II miejsce w powiecie w Konkursie Języka Niemieckiego „Zabawa z ortografią”,

Ø       II i III miejsce w powiecie w Konkursie Języka Niemieckiego o państwach niemieckojęzycznych,

Ø       III miejsce w Konkursie „Ekologia w oczach gimnazjalisty” w kategorii poezja,

Ø       I miejsce w gminnym i powiatowym Konkursie „Młodzież zapobiega pożarom”,

Ø       I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym (powiat ziemski),

Ø       IV miejsce w Okręgowym Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym.

 

Rok szkolny 2003/2004

Ø     trzy finałowe miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego (Sergiusz Pohl, Marcin Przybyła, Katarzyna Ramach),

Ø     I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji (Dawid Biwo),

Ø     I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek (Szymon Biwo, Dawid Biwo),

Ø     II miejsce w XII Konkursie Piosenki Niemieckiej (kategoria solistów – Dawid Biwo),

Ø     III miejsce Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim w Knurowie,

Ø     II miejsce Magdaleny Saplety oraz wyróżnienie Szymona Biwo w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim z języka niemieckiego,

Ø     II miejsce Magdaleny Saplety i III miejsce Szymona Biwo w Regionalnym Konkursie Wiedzy o życiu i twórczości J. Einchendorfa,

Ø     cztery wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką (Michalina Kozioł, Piotr Herda, Dawid Biwo, Anna Wolke),

Ø     IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Bezpieczeństwo ruchu drogowego”,

Ø     wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Informatyczno-Ekologicznym „Mój pomysł na czyste Gliwice i okolice” (Szymon Biwo),

Ø     I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o bhp w rolnictwie i integracji polskiego rolnictwa a Unią Europejską (drużynowo),

Ø     II miejsce w Piłkarskim Turnieju Powiatowym,

Ø     III miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych.


Certyfikat

„Szkoły Promującej Zdrowie”

 

Koordynatorki:

mgr Ingwelda Gold

mgr Ewa Janowska

mgr Małgorzata Wyrozumska

 

Rok szkolny 2004/2005

Ø       Marta Walugalaureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki i biologii,

Ø       Marcin Przybyła i Dagmara Urbanikfinaliści III Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego,

Ø       Magdalena Sapleta III miejsce Regionalnym Konkursie Recytatorskim z Języka Niemieckiego,

Ø       III miejsce w Regionalnym Konkursie Gramatycznym z Języka Niemieckiego,

Ø       II i III miejsce w powiecie w Konkursie „Znam Język Niemiecki i Niemcy”,

Ø       Marta Knopik – I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Gimnazjów,

Ø       II miejsce i wyróżnienie w Powiatowym Konkursie „Znam państwa niemieckojęzyczne”,

Ø       trzy wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim,

Ø       III miejsce w Regionalnym Przeglądzie Inscenizacji Wielkanocnych,

Ø       I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym (powiat ziemski),

Ø       IV miejsce w Okręgowym Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym,

Ø       III miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki ObcojęzycznejMarcin Przybyła, Sabina Świerczok, Małgorzata Dziemiańczyk, Julia Guzik,

Ø       I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i PastorałekSzymon Biwo, Dawid Biwo,

Ø       I miejsceMarek Szefczyk – w Powiatowym Konkursie „Zasady BHP w rolnictwie oraz integracja polskiego rolnictwa z Unią Europejską”,

Ø       wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko Planeta”.

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Ø       I miejsce w Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych i udział w zawodach wojewódzkich,

Ø       III miejsce w powiatowym Turnieju Piłki Nożnej,

Ø       III miejsce w przeciąganiu linywywijadle podczas VI Gimnazjady Powiatu Ziemskiego,

Ø       I miejsce w powiecie w biegu na 100 mPiotr Różowski,

Ø       III miejsce w powiecie w biegu na 300 m Krystian Wojewódka,

Ø       II miejsce w powiecie w Zawodach Tenisa Stołowego – drużyna,

Ø       II miejsce w powiecie w piłce ręcznej chłopców,

Ø       III miejsce w powiecie w piłce ręcznej dziewcząt,

Ø       V miejsce w powiecie w piłce siatkowej dziewcząt (powiat ziemski),

Ø       V miejsce w powiecie w Konkursie Wiedzy Olimpijskiej,

 



Statut
 Statut_Gimnazjum_w_Sosnicowicach.zip
Statut Gimnazjum


Wewnątrzszkolny System Oceniania
 Szkolny_System_Oceniania.zip
Szkolny System Oceniania


Program Wychowawczy
 Program_Wychowawczy.zip
Program Wychowawczy


Informację wytworzył(a): mgr Małgorzata Wyrozumska
Informację dodał(a): mgr Małgorzata Wyrozumska
Ostatnia modyfikacja: 2008-09-16 11:43:56


drukuj wersja do druku



System wykonany przez firmę Javatech